Home>Biuro prasowe>Komunikaty prasowe>23.09.2010 Zielony Konwój LPG dociera do Lublina

23.09.2010 Zielony Konwój LPG dociera do Lublina

 

23 września 2010 do Lublina dotarł Zielony Konwój LPG – konwój samochód zasilanych LPG, który z Warszawy przez Lublin, Kraków, Wrocław jedzie aż do Madrytu na 23. Światowe Forum LPG. Konwój jest częścią tegorocznej edycji projektu E-GIFT 2010.

 

E-GIFT (European Gas Independent Fuel Tour) to połączenie konwoju pojazdów zasilanych gazem płynnym z konferencjami tematycznymi prowadzonymi przez najwyższej klasy ekspertów z kraju i z zagranicy, konkursami i prezentacją najnowszych rozwiązań technologicznych w dziedzinie autogazu.

 

Gościem specjalnym konferencji był Arnaud Duvielguerbigny, Dyrektor ds. Rozwoju w Europejskiej Organizacji Gazu Płynnego (AEGPL), który przedstawił najnowsze osiągnięcia na europejskim rynku autogazu.

 

W Zielonym Konwoju LPG jadą zarówno samochody osobowe, dostawcze, jak i użytkowe, udowadniając, że ekonomiczną i ekologiczną instalację LPG można zamontować niemal w każdym pojeździe.

 

Podczas przystanku w Lublinie można było obejrzeć wystawę pojazdów z napędem LPG, uzyskać porady ekspertów czy wziąć udział w konkursach.

W Lublinie konwój zatrzymał się w Hotelu Mercure, w którym o godz. 9:00 rozpoczęła się konferencja  ”LPG – z myślą o środowisku i z korzyścią dla biznesu”. Tematem wiodącym lubelskiej konferencji było „Więcej LPG w zbiorniku i miejsca w bagażniku - czy to możliwe?“

 

W konferencji wzięli udział eksperci:

- Marta Śmigrowska – publicystka i komentatorka medialna, która specjalizuje się w działaniach na styku ekologii, energetyki i ekonomii, współpracuje z Europejską Fundacją Klimatyczną,

- Ron Flanigan, ekspert z Australii specjalizujący się w instalacjach LPG do silników diesla,

- Paweł Szadkowski, autor wielu publikacji na temat autogazu, łączący pasję do motoryzacji z zawodowym zainteresowaniem paliwami gazowymi prowadząc zakład montażu instalacji gazowych.

 

Organizatorem E-GIFT 2010 jest Grupa ELPIGAZ - wiodący producent instalacji gazowych, zbiorników LPG i ciśnieniowych do samochodów oraz sprężarek powietrza.

 

Konferencje E-GIFT otrzymały patronat Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska – Bernarda Błaszczyka.

 

<<< powrót

Organizator:

 

 

 

Patronat honorowy:

 

 

 

   

 

   

 

 

 

  

 

Partnerzy:  

 

  

 

    

 

 

    

 

 

     

  

  

 

Patronat medialny: