ZIELONY KONWÓJ LPG

Home>E-GIFT 2009>Zielony Konwój LPG

Zielony Konwój LPG

European Gas Independent Fuel Tour to - jak sama nazwa mówi - przedsięwzięcie międzynarodowe, ale nie tylko z nazwy. W ZIELONYM KONWOJU LPG wzięły udział samochody z Czech, Łotwy, Niemiec, Włoch i z Polski. Z konwojem podążali również eksperci z 9 krajów  praktycy od LPG i samochodów, ekologii i ekonomii, w tym także z Rosji, Belgii, Luxemburga i nawet dalekiej Australii oraz dziennikarze. Przez 3 dni uczestnicy Zielonego Konwoju LPG, pokonując 1000 km przejechali przez 8 województw i spotkali się z ponad 400 osobami prezentując najnowsze rozwiązania i udzielając zainteresowanym cennych i rzetelnych informacji o LPG.

W pierwszym ZIELONYM KONWOJU LPG, który wystartował 14 września z Gdańska, wzięło udział 12 pojazdów aż z 6 krajów: z Czech  sanitarka Peugeot Export, Fiat Scudo, Kaipan, Łotwy  Lewus RX300, Włoch  Jeep Grand Cherookee, Niemiec  VW Bus T4 i z Polski  BMW 740, Ford Modeno, Renault Kangoo, Opel Astra GSI, Fiat Ducato i Autocysterna VOLVO FM9. Ogromne zainteresowanie wśród uczestników wzbudzał Fiat Ducato w wersji diesel, który został przerobiony na LPG oraz sportowy dwuosobowy kabriolet Kaipan zasilany gazem, który gdzie tylko się pojawiał miał rzesze obserwatorów.

ZIELONY KONWÓJ LPG 2009 przemierzył już - wyznaczoną w ramach pierwszego projektu E-GIFT - trasę, zatrzymując się po drodze w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i w Warszawie

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z wystaw:

>>> GDAŃSK

>>> POZNAŃ

>>> WROCŁAW

>>> KATOWICE

>>> WARSZAWA

Organizator:

 

 

 

Patronat honorowy:

  

 

 

 

 

 

Partnerzy:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Patronat medialny: